Etiket: ‘bilardo nedir

Bilardo oyunları yetişkinlerin hayatında en az bir kere oynadığı oyunların flash versiyonlarıdır. Bir çok çeşidi bulunan bilardo aynı zamanda spor dalları arasında yer alır. Semih Saygıner başta olmak üzere ülkemizden bir çok bilardo ustası çıkmış ve milletler arası turnuvalarda ülkemizi temsil etmişlerdir. Bilardo oyunu türlerini kısaca anlatmak gerekirse Amerikan bilardosu adı verilen 8 top bilardo oyunu elinizde bulunan bilardo sopası yani ıstaka yardımı ile oynanır. Masa üzerinde yer alan 8 topu sırası ile deliklere sokarak maçı kazanma hedeflenmiştir.

Ülkemizde kurulmuş olan Türkiye Bilardo Federasyonu çeşitli turnuvalar düzenleyerek lisanslı bilardo ustalarını bir araya getirir. Bilardo çeşitleri arasında yer alan bir oyunda 3 top karambol bilardo oyunudur. İki farklı tür masada oynanan 3 top karambol bilardo oyununda masa üzerinde yer alan 3 tane toptan atış yaptığınız topun diğer ikisine çarpmasını sağlamalısınız. Atışı doğru şekilde gerçekleştirdikten sonra eğer sayı almış iseniz atış sırası tekrar size geçer. Sayı yapamaz iseniz atış sırası rakibinize geçer ve yine aynı kurallar geçerlidir. Aşağıda  sanal platform üzerinde oynayabileceğiniz bir kaç bilardo oyununu görebilirsiniz.

 Çılgın bilardo oyunu bilardo oyunları arasında oynayabileceğiniz en eğlenceli oyunlardan biridir. Masa üzerinde yer alan 4 deliğe tüm topları sokmaya çalışacaksınız. Ancak atış yaparken sürenize dikkat etmeli ve süre dolmadan tüm topları yok ederek bölümü tamamlamalısınız. Başlamak için ise yüklemenin ardından Start Game yazısına tıklayarak ilk bölüme başlıyor ve farenizi kullanarak atışı gerçekleştiriyorsunuz. Atışınızın başarısına göre puan kazanırken aynı zamanda çeşitli bonus hediyeler kazanarak topları deliklere atabilmeniz için özelliklere sahip oluyorsunuz.

Çılgın bilardo oyununu oynamak için >>> http://bilardo.oyunlari.net/cilginbilardo.html

 Araba bilardo oyununda yine amerikan bilardo masası üzerinde bilardo oynayacak ve her bölümde sayıları farklı olan topları deliklere sokacaksınız. Ancak diğer bilardo oyunlarından farklı olarak topları bilardo ıstakası ile değil kontrollerini sağladığınız araba ile yapmalısınız. Klavyenizin ok yön tuşlarını kullanarak arabayı kontrol edeceksiniz. Oyun içerisinde dikkat etmeniz gereken kısım ise sağ alt kısımda bulunan sayılar bölümü tamamlamanız için size verilen süreyi belirtiyor ve bu süre dolmadan tüm topları deliklere sokarak bölümleri tamamlayacaksınız. Oyuna başlamak için ise Play yazısına tıklıyor ve hemen ardından bölümü seçerek oyuna başlıyorsunuz.

Araba bilardo oyununu oynamak için >>> http://bilardo.oyunlari.net/arababilardo.html