Etiket: ‘Evim Şahane oyunu

En sevilen oyunlar

Kategori: Bizden Haberler

27 Mar 2012

Ziyaretçilerimize yol göstermek açısından bu yazımızda sitemizde sevilen bazı oyunları sizler için incelemeye karar verdik. Özellikle sevilen ve yeni oyunlara ilgi gösteren ama bu oyunları bulmakta zorlanan ziyaretçilerimiz için oldukça faydalı bir yazı olacak.  En güzel oyunlar listemizi sizlere detaylı olarak anlatmaya başlayalım..

Kelimatör : Kelimatör  oyunu, bilgi yarışmaları tarzında diğer oyuncular ile online oynayabileceğiniz bir yarışma oyunudur. Oyunda nickiniz kısmına isminizi yazarak giriş yaptıktan sonra, size verilen harflerden kelime türetmeye çalışmalısınız.3 harften 8 harfe kadar üreteceğiniz kelimeler size puanlar kazandıracak ve oyun süresinin bitmesi ile en çok puanı toplayan kullanıcılar açıklanacaktır. Harfleri birleştirdikten sonra EKLE demeniz gerekmektedir. Karıştır düğmesi ise harflerin yerlerini karıştırarak yeni bir kelimeyi aklınıza getirme amacındadır.  Bu düğmelerin klavye kısa yol tuşları ise Space=Karıştır  , Enter=Ekle ,  Back=Geri alma , Ctrl=En Son Kelime , Del=Sil’dir.  Kelimatör oyununda verilen süre dolduktan sonra bilinen kelimeler ve puanlar sizlere gösterilmektedir ve burda diğer yarışmacılara göre başarınızı sınama şansı bulabilirsiniz. Zeka oyunları sevenler için ideal bir oyundur.

Ninja : Ninja oyunu, bir ilerlemeli macera oyunudur. Oyunun hikayesi başlangıçta size oyun introsunda gösterilmektedir. Oyuna başlamadan önce oyun tuşları sizlere belirtilmekte ve Z,X,SPACE ve YÖN tuşlarını nerelerde kullanmanız gerektiği hakkında kısa bilgiler verilmektedir. Oyunda amacınız, ninja karakterini ona saldıran düşmanlarından en az zarar alarak bölümleri tamamlamasını sağlamak olmalıdır. Zamanlamanızı iyi yapmalı ve zıplanması, ateş edilmesi gibi oyun içi hareketlerinizi iyi ayarlamalısınız. Eğer macera ve ilerlemeli oyunları seviyorsanız, bu oyundan hoşlanacağınıza eminiz. Oyun içinde kendinize has bir strateji geliştirmeniz gerektiği için oyun strateji oyunları arasında da yer almaktadır.

 Oyun Kuzusu :  Kuzu oyunlarından biri olan ve hayvan oyunlarını sevenler için üretilmiş bir eğlence – beceri oyunudur. Oyunda bir çiftlik üzerinde ki ahırdan sorumlu kişi sizsiniz ve size verilen süre içerisinde kuzuları ahıra sokmakla yükümlüsünüz. Süre kısıtlı, kuzuları kontrol edip ahıra sokmak zor olduğu için, oyunda genel anlamıyla zor bir oyundur.  Ben zor oyunlardan hoşlanırım diyorsanız, oyun kuzusu oyununu denemenizi öneririz. Görsel olarak ufak yaştaki çocuklara hitap ediyor gözükse de, oyun zorluğu bakımından üst kesim yaşlara hitap ettiğinin farkına oynadıktan sonra varacaksınız.

Masa Tenisi : Spor oyunları arasında yer alan masa tenisi oyunu, eğlenceli ve el beceri geliştirecek oyunlarımızdan biridir. Bu oyunun üreticisi sitemiz OYUNUOYNA.COM‘dur ve oyun tamamen Türkçe’dir. “Nasıl Oynanır”  menüsü altında oyunun nasıl oynandığına dair Türkçe açıklama bulmanız mümkün. Sadece mouse yardımı ile oynanan masa tenisi oyunu, klasik kuralları ile siz masa tenisi oynamayı sevenlerin beğenisine sunulmuştur. Oyun görüntüsü ve oynanabilme kolaylığı ile, masa tenisi oyunları arasında en iyilerinden biridir.

Evim Şahane : Evim şahane bildiğiniz gibi bir televizyon programıdır. Bu programa başvurarak, evinizin istediğiniz kısımlarını baştan dekore etmelerini sağlayabiliyorsunuz. Oyunumuz bu mantıktadır ve sizin evinizi sıfırdan 3d olarak dekore etmenizi sağlar. Oda oyunları ve 3d oyunlar kategorileri arasına girebilecek bir oyundur ve mouse vasıtasıyla,  gerekli düzenlemeleri yapabilir, eşyaları dilediğiniz yerlere yerleştirebilirsiniz.

 

Eyvah Düşüyorum : Eyvah düşüyorum da televizyon ekranlarında yayınlanan bir yarışma programıdır. Diğer yarışmalardan farklı olarak, bilemediğiniz soru için yarışmayı yürüyerek terk etmek yerine, kurulan bir düzenek ile aşağıya düşmeniz sağlanır. Yarışmayı da cazip kılan ve ilgi çekici hale getiren bu uygulamasıdır. Oyunumuz da ise sizlere yine sorular sorulacak ve siz onları bilmek için çaba göstereceksiniz. Süreniz kısıtlı ama rahat olmanız gerektiren durum ise, bu oyunda düşme olasılığınız yok :) Bilginize ve zekanıza güveniyorsanız bu oyunu denemenizi tavsiye ederiz.

Hello Kitty :  Hello Kitty bir çizgi film kahramanıdır ve kız çocuklarının en sevdiği karakterlerden biridir. Oyunları ve çizgi filmleri kadar karakter adına yapılan kullanabilir eşyalar ile de oldukça ün yapmıştır. Hello kitty kıyafetlerinden tutunda hello kitty yatak odası takımlarına kadar ilgi görmektedir. Oyunumuzda ise karakterimize yemek yedirmeye çalışacaksınız. Ön kısımda duran pasta ve börekleri, hello kitty geçerken ağzına nişan alacak şekilde mouse vasıtasıyla fırlatmalısınız.

 

 En güzel oyunlar ve En sevilen oyunlar içeriklerimizden bazılarını sizler için inceledik. Bunlar bana yetmez daha fazla oyun istiyorum diyorsanız sitemiz www.oyunuoyna.com’u  ziyaret edebilirsiniz.