Etiket: ‘pahalı akülü arabalar

Dünyadaki gerek çocukların gerekse çocuk kalanların vazgeçilmezleridir oyuncaklar. Bazen 1 liralık bazende çok büyük miktarlar ödenerek alınan bu oyuncakların en pahalılarını sizlerle paylaşmak istedik.

İlk oyuncağımız Barbie bebek. Bu Barbie bebeğin diğerlerinden farkı hem esmer oluşu hem de fiyatı.  Oryantal kıyafetleri süslenen bu bebeğin tam olarak fiyatı 8 milyon Dolar. Bununda Türk Lirası olarak karşılığı 14 milyon TL Liradır.

Bu askerimiz gayet salaş gibi görünse de aslında çok pahalı bir oyuncak. Koleksiyoncuların ilgisini çekebilecek tarzda olan oyuncağın fiyatı tam olarak 200.000 Dolar.  Buda yaklaşık 380 bin TL ediyor .Bu yumuşacık görünen oyuncağın ismi de Teddy. Dünyanın en pahalı 3. oyuncağı olarak biliniyor. Bunun fiyatı da bir hayli yüksek. 193 bin Dolar olarak bilinen Teddy Türk lirası ile yaklaşık 350 bin TL ediyor. Buda bir hayli yüklü bir miktar..

Kask gibi kullanılabilen bu oyuncak tarzı genellikle olgun insanlar tarafından alınabilecek bir eşya. Asıl ismi de ; Dart Vader Kaskı.Bunun fiyatı da diğerleri gibi çok yüksek. 115.000 dolar olan bu oyuncak Türk Lirası ile 200 bin TL  etmekte.

Dünyanın en pahalı 5. oyuncağı olan Akülü Araba 40 bin dolar. Bu ilk 4 oyuncak kadar pahalı olmasa da Türk Lirası ile ettiği bedel  72 bin TL kadardır. Kullanım alanı da diğer oyuncaklara göre daha fazla.

6. Oyuncağımız da bizim klasik tetris diye adlandırdığımız oyuncaklardan biri. Bir diğer adı da Game Boy. Bu game boy oyuncağı görüldüğü gibi altın kaplamadır. Asıl fiyatı 25 bin Dolar olup bizim liramız da karşılığı 45 bin TL gibi bir meblağa denk geliyor.

Bu oyuncak ise dikiş dikebilen becerikli bir palyaço. Mavi renklerinde olan oyuncağın adı Oyuncak Dikiş makinesi olup fiyatı da 13500 Dolar. Türk Lirası karşılığı ise 24 bin TL’ye tekabül ediyor.

M134 adı verilen bu oyuncak ise geliştirilmiş bir silahın oyuncağıdır ve listemizde 8. sırada yer alır. Erkek çocuklarının veya koleksiyoncular tarafından çok talep gören bir oyuncaklardan biridir. Fiyatı 12000 Dolardır. Türk Lirası olarak hesaplandığında 21 bin TL gibi bir meblağ ortaya çıkıyor.

Son oyuncağımız ise nostaljik bir araba. Asıl ismi Matchbox olan bu arabanın fiyatı listemizde ki en düşük fiyat :)   9000 dolar olan arabanın Türk lirası olarak karşılığı 16 bin TL. Bu parayla çok lüks olmasa da gerçek bir araba sahibi olabilirsiniz.