Etiket: ‘Yenilmezler filmi oyuncuları

Yenilmezler ( Marvel’s The Avengers ) filmi çok ilgi görecek yeni sinema yapımlarından biridir. Varsayılmış süper kahraman filmlerinden farklı olarak, bilinen ve ismini dünyaya duyurmuş çizgi romanların kahramanlarını bir araya toplar. Filmin içerisinde Iron Man, Hulk, Captain America, Thor gibi süper kahramanlar yer alır. Bilindiği üzere Marvel, bir çok süper kahraman filmleri, dizileri ve romanlarında baş rol oynamış, klasikleşmiş yapımlardan biridir.

Yenilmezler ABD yapımı bir filmdir. Görsel efektleri ve sunduğu heyecan fırtınası ile daha fragmanında seyircileri etkilemeyi başarmıştır. Filmin asıl konusu ise; Ulusal güvenliği korumak için kurulan SHIELD teşkilatının yöneticisi Nick Furyi ortaya çıkan küresel tehdit için bir çok süper gücü bir araya toplaması gerektiğini düşünür. Bu tehdidin yok olabilmesi için bir ekip ortaya çıkarır. Görebilecek en güçlü ve etkili ekibi kurmak için araştırmaya koyulur ve ekibine, Captain Amerika, Iron Man, Hulk, Thor, Hawkeye ve Kara Dul( Black Widow) gibi süper kahramanları dahil eder. Ekibin tek amacı dünyayı bu kötü güçlerden korumaktır. Bunun içinde iş başına geçerler.

Bu kadar geniş çaplı ve marjinal bir yapımın içerisinde yer alan oyuncu isimleri de oldukça tanıdık. Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Tom Hiddleston, Stellan Skarsgard ve Samuel L. Jackson ile kurulan kadrolu film izleyicisi ile 4 Mayıs 2012 tarihinde buluşacak. İzleyicilere yaşatacağı bu eşsiz fırtına tam olarak 2 saat 15 dakika sürecek.

Oyuncuları biraz tanımak gerekirse;

Hulk karakterini canlandıran Mark Ruffalo..

 

 

Captain America rolünü Cris Evans oynuyor.Thor karakteri ise Chris Hemsworth tarafından hayat buluyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Joss Whedon ise Hawkeye karakterinioynayan oyuncu. Robert Downey Jr ise İron Man kahramanını canlandırıyor.

ScarlettJohansson Kara Dul ( Black Widow) karakterine hayat veren oyuncu.